خبر فوری
This content is not available in your region

تاخیر در تصویب مقررات دخانیات در اروپا

تاخیر در تصویب مقررات دخانیات در اروپا
اندازه متن Aa Aa

رای پارلمان اروپا در مورد دخانیات به عهده تعویق افتاده است. قرار بود نمایندگان پارلمان در پایان ماه جاری مقررات مربوطه را تصویب کنند، اما به نظر می رسد این امر تا اوایل سال آینده مسیحی به تعویق افتاده است.

نمایندگانی که خواهان تعویق رای گیری شده اند، می گویند فرصت مطالعه مدارکی را که تنها در ماه گذشته تدوین شده است، نداشته اند.

در میان این گروه، هربرت رول که عامل اصلی این تعویق است، می گوید: “متن طرح مقررات دیر به دست ما رسید و ما فرصت کافی برای مطالعه آن نداشتیم.”

مقامات اروپایی امیدوارند مقررات جدید، اگر از تصویب پارلمان بگذرد، به ترک سیگار معتادان به دخانیات که سالیانه هفتصد هزار قربانی می دهد، کمک کند.

فلورانس برتلتی، از موسسه “اسموک فری پارتنرشیپ” می گوید: “بسیاری از نشریات اروپایی به مدارکی حاکی از استراتژی صنایع دخانیات دسترسی پیدا کرده اند. در این مدارک افشا شده است که مهمترین استراتژی تاخیر در روند تغییر مقررات در پارلمان است. چرا؟ برای آنکه می دانند دلیلی قاطع برای ممانعت از آن ندارند.”

این مقررات بویژه با اعتراض افرادی روبروست که با سیگارهای الکترونیکی مخالفند. تولید کنندگان این سیگارها می گویند کالایشان بهداشتی است، اما مقامات مسئول خواهان محدودیت عرضه آن به بازارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.