وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

فینال جام آمریکا؛ شروع طوفانی قایقرانان تیم نیوزیلندی کیوی-امارات

فینال جام آمریکا؛ شروع طوفانی قایقرانان تیم نیوزیلندی کیوی-امارات
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مرحله پایانیِ سی و چهارمین دوره تورنمنت قایق های بادبانی جام امریکا، روز شنبه با درخشش تیم نیوزلندی کیوی-امارات در سواحل سواحل سانفرانسیسکو، آغاز شد.

قایقرانان تیم نیوزلندی که تنها چند ماه پیش قهرمانی جام لویی ویتون را جشن گرفته بودند، در دو رقابت اول با قدرت بر حریف خود، اوراکل آمریکا غلبه کردند.

یاران دین بارکر، کاپیتان تیم نیوزیلندی کیوی-امارات، قایق خود را با میانگین سرعت 46 گره دریایی معادل 85 کیلومتر در ساعت و با حفظ کامل تعادل هدایت کردند تا دو دور رقابت شنبه را بی عیب و نقص به پایان برسانند.

اوراکل آمریکا که با رویای تکرار قهرمانی سال 2010 به فینال آمده بود، در پایان دو دور رقابت با میانگین سرعت 43 گره دریایی، هر دو رقابت را به حریف واگذار کرد.

تیم اوراکل، به دلیل تقلب فنی و دستکاری غیرقانونی قایق خود، چهارم سپتامبر از سوی یک کمیته بین المللی داوری محکوم شده و رقابت های جاری را با منفی دو امتیاز آغاز کرد.

دو رقیب باید حداکثر، هفده بار بایکدیگر رقابت کنند و هر تیمی که زودتر فاتح9 میدان باشد، قهرمان است.

دورهای سوم و چهارم فینال یکشنبه برگزار می شود.