وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سکوت مقامات اسرائیلی در مورد حمله به سوریه ادامه دارد

سکوت مقامات اسرائیلی در مورد حمله به سوریه ادامه دارد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه در جلسه هیات دولت بار دیگر در مورد اقدام نظامی احتمالی واشنگتن علیه رژیم بشار اسد اظهار نظر نکرد. در عوض ترجیح داد از آرامش اسرائیل، در حالی که منطقه با آشوب های مختلفی مواجه است صحبت کند.

با اینکه دولت اسرائیل سعی دارد فاصله خود را از بحران سوریه حفظ کند، برخی اسرائیلی ها خواهان دخالت نظامی کشورشان و شرکت در ائتلاف ضد سوری به رهبری ایالات متحده آمریکا هستند. برخی نیز تصمیم باراک اوباما رییس جمهور این کشور برای جلب حمایت کنگره را اتلاف وقت تلقی می کنند.

یک مرد ساکن بیت المقدس می گوید: «ما انتظار داشتیم اوباما مصمم تر می بود و به وعده های خود عمل می کرد. ظاهرا همچنین اتفاقی نخواهد افتاد و اگر بیافتد در مقیاس بسیار کوچکی خواهد بود. بنابراین حل این مسئله به نظر من به اسرائیل بستگی دارد و در هر صورت اسرائیل باید به همراه آمریکایی ها و یا بعد تر، در اینباره عمل کند.»

روزنامه های اسرائیلی می گویند باراک اوباما در این مبارزه تنهاست.

آقای اوباما که سه شنبه آینده سخنرانی مهمی خطاب به مردم آمریکا ایراد خواهد کرد، می گوید از حمایت کنگره اطمینان دارد اما در صورت عدم موافقت کنگره گزینه دیگری در مورد سوریه ارائه نداده است.