وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

در سالروز استقلال برزیل معترضان با پلیس درگیر شدند

در سالروز استقلال برزیل معترضان با پلیس درگیر شدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

صد ها برزیلی، همزمان با سالروز استقلال این کشور در شهرهای مختلف از جمله برزیلیا، پایتخت، ریودوژانیرو و سائو پالو دست به تظاهرات زدند و با پلیس درگیر شدند.

هرچند تظاهرات روز شنبه قابل قیاس با تظاهرات میلیونی ماه ژوئن نبود با وجود این معترضان شیشه های برخی از ساختمان ها را شکستند و پلیس برای متفرق کردن آنان مجبور به شلیک گلوله های پلاستیکی و گاز اشک آور شد.

برزیل در حالی با مراسم رژه نظامی سالروز استقلال خود را جشن گرفت که هزاران تن از شهروندانش نسبت به هزینه بالای ۱۴ میلیارد دلاری برگزاری جام جهانی و وجود فساد در بین دولتمردان خود معترضند و خواهان بهبود خدمات درمانی و آموزشی و حمل و نقل شهری هستند.

دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل، جمعه شب، در نطقی تلویزیونی با اذعان به اینکه مشکلاتی وجود دارد گفت مردم حق دارند که خشمگین باشند و اصلاحات و تغییر بطلبند. وی افزود در عین حال نباید از دستاوردهای بزرگ برزیل چشم پوشید.