خبر فوری
This content is not available in your region

توکیو میزبان المپیک تابستانی سال ۲۰۲۰

نظرها
توکیو میزبان المپیک تابستانی سال ۲۰۲۰
اندازه متن Aa Aa

نمایندگان کمیته بین المللی المپیک در رای گیری روز شنبه در بوئنوس آیرس در رای گیری پایانی توکیو پایتخت ژاپن را شایسته میزبانی بازیهای المپیک 7 سال دیگر شناختند. توکیو در برآوردهای اولیه نیز در مقام اول، جلوتر از استانبول و مادرید دو نامزد دیگر قرار گرفته بود.

شصت تن از اعضای کمیته بین المللی المپیک به توکیو رای دادند. این رای در مقابل 36 رای شهر استانبول بدست آمده است.

معیارهای زیادی در تعیین رای کمیته ملی المپیک تاثیر دارند که برخی روشن و بسیاری همیشه پشت پرده می مانند. البته این نکته را هم باید یاد آوری کرد که توکیوی ژاپن از لحاظ تجهیزات و مشکلات حمل و نقل وضعیت بهتری نسبت به دو نامزد دیگر داشت.

مقامات ژاپنی پیش از رای گیری کمیته بین المللی المپیک پیشنهاد یک بسته کمک 25 میلیارد یورویی به کشورهای آفریقایی کردند و گفته می شود این مساله در رای نمایندگان کشورهای آفریقایی در شنبه قطعا تاثیراتی داشته است.

میزبانی بازیهای المپیک بدلیل سودآوری و شهرتی که برای دولتمردان می آورد بدل به یک چالش رقابتی سیاستمداران شده است. بردن میزبانی رای و اعتباری دوچندان است برای مقامات عالیرتبه کشورهای میزبان. به همین دلیل سیاستمداران هم سعی می کنند از تمام روشها برای برد در این رای گیری بهره ببرند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.