خبر فوری
This content is not available in your region

سوری ها آماده مقابله با هر نوع مداخله نظامی احتمالی

نظرها
سوری ها آماده مقابله با هر نوع مداخله نظامی احتمالی
اندازه متن Aa Aa

در حالی که مقامات آمریکا می کوشند تا برای مداخله نظامی در سوریه نظر مثبت کنگره و همینطور جامعه بین الملل را جلب کنند، در خیابانهای دمشق، مردم اگرچه نگرانند اما آماده مقابله با هر نوع حمله احتمالی هستند.

یکی از شهروندان سوری گفت: «آن ها به بهانه سلاح های شیمیایی و مخرب به هر کشوری وارد می شوند تا آن را اشغال کنند. اما این موضوعات ما را تحت تاثیر قرار نمی دهد و اگر حمله ای صورت گیرد ما باید برای آن آماده ایم.»

برخی شهروندان سوری از آمریکایی ها می خواهند تا مانع از مداخله نظامی آمریکا در سوریه شوند. یکی از آنها افزود: «ما از مردم آمریکا درخواست می کنیم تا مانع از تصمیم رهبران آمریکایی شوند. چون مطمئنیم که آن ها خواهان جنگ علیه سوریه، سرزمینی با هفت هزار سال تمدن نیستند. ما می خواهیم که آمریکایی ها در برابر تصمیم مقامات مقاومت کنند.»

برخی از سوری ها، مشکلات اوباما در جلب رای مثبت کنگره را به منزله ضعیف شدن احتمال مداخله نظامی در سوریه تلقی می کنند، از جمله یکی از شهروندان سوری که گفت: «اوباما رای مثبت کنگره را بدست نخواهد آورد. او هنوز قادر نیست در این زمینه کنگره را متقاعد کند. در نهایت این موضوع به سازمان ملل و شورای امنیت ارجاع خواهد شد.»

در حالی که زندگی عادی در کوچه و خیابان های دمشق در جریان است، سوری ها به رای نهایی کنگره آمریکا و تصمیم اوباما در زمینه مداخله نظامی در کشورشان نظر دوخته اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.