خبر فوری

واکنش ها به پذیرش پیشنهاد مسکو از سوی وزیر خارجه سوریه

واکنش ها به پذیرش پیشنهاد مسکو از سوی وزیر خارجه سوریه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پس از اعلام موافقت وزیر خارجه سوریه با پیشنهاد مسکو برای از بین بردن سلاح های شیمیایی و پذیرش نظارت بین المللی، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد در یک نشست خبری از شورای امنیت خواست تا انتقال سلاح ها ی شیمیایی داخل سوریه به مکانی امن را آغاز کند.

بان کی مون در یک نشست خبری گفت:” من اصرار دارم و از شورای امنیت می خواهم که هرچه سریع تر انتقال سلاح های شیمیایی و سلاح هایی را که در حال ساخت هستند به مکانی امن در داخل سوریه آغاز کنند. جایی که به آسانی بتوان آنها را ذخیره کرد و از بین برد.”

جان کری، وزیر خارجه آمریکا که در لندن به سر می برد نیز اعلام کرد در صورتی که بشار اسد، رئیس جمهور، تمامی تسلیحات شیمیایی این کشور را تا هفته آینده به جامعه بین الملل تحویل دهد، می تواند از حمله نظامی جلوگیری کند، البته دولت سوریه چنین کاری نخواهد کرد.”

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه هرگونه استفاده از سلاح شیمیایی در جنگ داخلی را تکذیب کرده وتاکنون نسبت به پذیرش پیشنهاد مسکو نیز واکنشی نداشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.