خبر فوری

افزایش ۴۵درصدی میزان خودکشی در یونان

افزایش ۴۵درصدی میزان خودکشی در یونان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تازه ترین مطالعات حاکی از افزایش ۴۵ درصدی میزان خودکشی در یونان طی چهار سال گذشته و در دوران بحران اقتصادی است.

گروهی از داوطلبان یونانی در روز جهانی «جلوگیری از خودکشی» تلاش کردند تا در این رابطه به شهروندان آتن آگاهی رسانی کنند.

آریس ویولاتزیس، مدیر مرکز جلوگیری از خودکشی کلیماتا می گوید: «مسایل اقتصادی تنها دلیل خودکشی نیست. یک عامل الزاما سبب ساز دیگری نیست ولی همه جا در اروپا، وقتی که بیکاری افزایش می یابد، میزان خودکشی هم بالا رفته است. به نظر می رسد که شاخص ها همزمان تغییر می کنند و گویی که با هم رابطه دارند.»

از سویی دیگر میزان اعتیاد به مواد مخدر هم در این کشور و به ویژه در پایتخت افزایش داشته است. شمار معتادان این کشور در حال حاضر بالغ بر ۲۵ هزار تن تخمین زده می شود.

مارینا اویکونومو، استاد رشته روانپزشکی بر این باور است که: «دولت باید برای حل مشکلات شخصی افراد بکوشد. پشت اعداد و ارقام آدم ها هستند و درد انسانی نهفته است. اقتصاددانان نباید این موضوع را نادیده بگیرند.»

مرکز جلوگیری از خودکشی کلیماتا اعلام کرده است که تحقیقات نشانگر تداوم جهش قابل توجه آمار خودکشی از سال ۲۰۱۲ است. تاکنون اکثریت کسانی که در یونان و پی شرایط سخت اقتصادی، مبادرت به خودکشی کرده اند، مرد بوده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.