وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

راه حل همه مشکلات در کمیسیون اروپا نیست

راه حل همه مشکلات در کمیسیون اروپا نیست
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ژوزه مانوئل باروسو، رئیس کمیسیون اروپا، روز چهارشنبه در آخرین نطق سالیانه پیش از اتمام دوره ریاستش، گفت کمیسیون حلال همه مشکلات اروپا نیست.

آقای باروسو افزود: “اروپا باید هم خود را بر نقاط قوت خود بگذارد. باید در مورد مسائل عمده، بطور کلان عمل کند و در حل مسائل کوچکتر گامهای کوچکتری بردارد. در گذشته عملکرد دیگری داشتیم. باید به کیفیت و کمیت مقرراتمان توجه بیشتری کرده و این سخن مونتسکیو را بخاطر داشته باشیم که مقررات بیهوده، قوانین لازم را تصعیف می کند.”

گی فرهوفاشتات، رهبر یکی از عمده ترین گروههای پارلمانی، اما، خواهان ادغام هرچه بیشتر اروپاست. او به گزارشگر یورونیوز گفت: “این یک واقعیت است که رهبران اروپا بحران مالی را درست مدیریت نکردند، اما اینکه بار دیگر همه چیز به کشورهای عضو واگذار شود، اشتباه است. واقعیت این است که ما به یک اروپای متحد و منجسم، با یک استراتژی اقتصادی واحد نیازمندیم.”

مارتین کالانان، نماینده بریتانیا در پارلمان در مجموع اظهارات آقای باروسو را بی محتوا خواند: “نطقی بی نهایت کسالت آور و طولانی بود. طبق معمول، آقای باروسو، بیشتر لفاظی کرد. باید به بازار مشترک و خدمات آن تاکید می کرد که ملموس باشد.”

در مجموع به نظر می رسد نطق پایانی ریاست آقای باروسو، با واکنش سرد نمایندگان پارلمان اروپا روبرو شده است.