وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نرخ رومینگ تلفن همراه در اروپا کاهش می یابد

نرخ رومینگ تلفن همراه در اروپا کاهش می یابد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اگر با تلفن همراهتان به دیگر کشورهای اروپا سفر کرده و از آن استفاده کرده اید، بدون شک از مبلغ صورتحساب آخر ماه جا خورده اید. قرار است اتحادیه اروپا تا دو سال دیگر این وضع را عوض کند.

بنا به مقررات جدید، تا دو سال دیگر، شرکتهای تلفن در اروپا یا باید نرخ استفاده از تلفن همراه در سفرهای اروپایی را در حد تلفنهای محلی کاهش دهند یا به مصرف کننده اختیارآنرا بدهند که در سفر از شرکت تلفن دیگری استفاده کند.

نلی کروس، کمیسر اتحادیه اروپا می گوید: “تا تابستان سال 2016، همه چیز تمام و بازار مشترک شامل شرکتهای تلفن هم می شود.”

در حالیکه شرکتهای تلفن از کاهش چشمگیر درآمدشان شاکی اند، فعالان حمایت از حقوق مصرف کننده می گویند این به معنی کاهش واقعی نرخ ها نیست.

مارک ویتنبرگ مدافع حقوق مصرف کننده می گوید: “این گامی در جهت درست است، اما طرح کمیسیون بسیار پیچیده است و پیشنهاد فعلی، نه الغای نرخ جداگانه برای سفر، بلکه کاهش تدریجی آن است.”

آنچه محرز است این است که شرکتهای عظیم تلفن، بسادگی از منافعشان نخواهند گذشت و مابه تفاوت آنرا احتمالا با افزایش کلی نرخ تلفنهای زمینی یا همراه جبران خواهند کرد.