وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

شکست به برکناری تراپاتونی و بیلک انجامید

شکست به برکناری تراپاتونی و بیلک انجامید
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در پی شکست های اخیر تیم فوتبال ایرلند در برابر تیم های سوئد و اتریش که راهیابی ایرلند به جام جهانی را به خطر انداخته، جیووانی تراپاتونی سرمربی این تیم از کار برکنار شد.

سرمربی ۷۴ ساله ایتالیایی به مدت پنج سال سرمربی ایرلند بود. فدراسیون فوتبال ایرلند اعلام کرده که با توافق دو جانبه به کار آقای تراپاتونی خاتمه داده است.

ایرلند به دنبال صعود به مرحله پلی آف بود تا بتواند از آن مرحله جواز حضور در جام جهانی را کسب کند اما دو شکست اخیر، آنها را به فاصله دو بازی مانده به پایان این مرحله در جایگاه چهارم گروه سی قرار داد.

ایرلند در آخرین بازی خود که سه شنبه شب در برابر اتریش برگزار کرد با تک گل دیوید آلابا بازنده شد و این شکست پایان کار آقای تراپاتونی در تیم ایرلند بود.

اما دیگر سرمربی که مجبور به کناره گیری شد میخل بیلک، سرمربی جمهوری چک بود که پس از شکست دو بر یک در برابر ایتالیا از سمت خود استعفا داد.

شکست برای جمهوری چک به منزله عدم راهیابی به جام جهانی برزیل بود. جمهوری چک با هدایت آقای بیلک در مجموع هشت بازی خود تنها دو پیروزی به دست آورده و با ۹ امتیاز در رده چهارم جدول گروه بی قرار دارد.