وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نامه پوتین به ملت و رهبران سیاسی آمریکا

نامه پوتین به ملت و رهبران سیاسی آمریکا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری فدراسیون روسیه در نامه ای خطاب به ملت ایالات متحده آمریکا و رهبران سیاسی آن، از پیشنهاد وزیر امورخارجه این کشور به سوریه حمایت و بر آن تاکید کرد.

در این نامه که در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شده، آمده است: «ایالات متحده، روسیه و تمامی اعضای جامعه بین الملل باید از فرصت تمایل دولت سوریه برای قرار دادن زرادخانه های شیمیایی اش در معرض کنترل بین المللی و سپس برای از بین بردن استفاده کند.»

همچنین رئیس جمهوری روسیه نوشته است: «اگر ما بتوانیم از استفاده از زور علیه سوریه اجتناب کنیم، این امر فضای امور بین الملل و تقویت اعتماد متقابل را توسعه می بخشد.»

در همین حال دولت ایالات متحده آمریکا نیز از پیشنهاد تازه روسیه برای نظارت بین المللی بر سلاح های شیمیایی حکومت بشار اسد استقبال کرد. جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید پیش از آغاز مذاکرات ژنو گفت: «من جدول زمانی ندارم که به شما ارائه کنم. آنچه می توانم بگویم این است که بدیهی است که این موضوع زمان می برد. توسعه یک برتامه برای ایمنی سلاح های شیمیایی سوریه و تایید مکانشان و درآمدنشان به کنترل بین المللی مشمول در نظر گرفتن جوانب فنی است.»

سخنگوی کاخ سفید افزوده است که طی دور گذشته، نسبت به آنچه طی دو سال گذشته از سوی روسیه شنیده بودیم همکاری بیشتری را دیده ایم.

ژنو طی روزهای پنجشنبه و جمعه شاهد مذاکره بر سر سوریه میان سرگئی لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه و جان کری، وزیر امورخارجه ایالات متحده است.