خبر فوری
This content is not available in your region

دختران مسلمان در مدارس آلمان باید در یک استخر با پسران شنا کنند

دختران مسلمان در مدارس آلمان باید در یک استخر با پسران شنا کنند
اندازه متن Aa Aa

دادگاهی در آلمان روز چهارشنبه رای داد که دختران مسلمان در مدارس ملزم به شرکت در کلاسهای شنا با پسران هستند.

اسماء، دختر مسلمان مراکشی تبار و ساکن شهر فرانکفورت این دعوا را اقامه کرده است. پدر و مادر او چندین سال است می خواهند مانع شنای او با پسران شوند.

وی می گوید که نمی خواهد همراه پسران در یک استخر شنا کند و در ادامه می گوید: «می توانم کلاسهای خصوصی شنا را دنبال کنم. من انسانی عادی هستم و می خواهم که در ادای وظایف دینی خود آزاد باشم.»

دادگاه رأی داد که دختران دانش آموز مسلمان در صورتی که لباس شنای «بورکینی» بر تن کنند از کلاس شنا معاف نیستند. بورکینی لباس شنایی است که بسیاری از زنان مسلمان هنگام شنا بر تن می کنند و تمام بدن آنها به جز صورت و دست ها و انتهای پاهایشان را می پوشاند.

مدیر مدرسه ای که اسماء در آن تحصیل می کند می گوید: « قانون مهمی داریم که همه باید شنا کنند و هنگام ثبت نام در مدرسه باید با امضا این مطلب را بپذیرند.»

این رأی دادگاه عالی آلمان حاکی از آن است که از نظر قضایی، وظیفه دولت طبق قانون اساسی در آموزش کودکان، بر آداب و رسوم مربوط به اعتقادات مذهبی فرد تقدم دارد.

دولت آلمان همواره خواسته تا میلیونها مسلمان ساکن این کشور برای ادغام در این جامعه تلاش کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.