خبر فوری
This content is not available in your region

اروپا در چنگال فقر

اروپا در چنگال فقر
اندازه متن Aa Aa

بنگاه خیریه آکسفم در اشاره به سیاستهای ریاضتی اروپا که برای مقابله با بحران مالی اتخاذ شده است، می گوید در صورت عدم تجدید نظر در این سیاستها، تا سال 2025 میلادی، بیست و پنج میلیون نفر در اروپا به زیر خط فقر قرار خواهند گرفت. صلیب سرخ این رقم را هفتاد و نه میلیون برآورد کرده است.

ناتالیا آلونسو، مدیر دفتر آکسفم در بروکسل می گوید: “ما هم اکنون این را تجربه کرده ایم. تغییرات ساختاری در آمریکای جنوبی در سالهای هشتاد، و آنچه در دهه نود و بدنبال بحران مالی در آسیای جنوب شرقی اتفاق افتاد. اقدامات ریاضتی در این دو مورد و پیامد آنها بسیار به یکدیگر شبیه بودند. ما باید از تاریخ درس بگیریم.”

آکسفم برای اجتناب از اینکه شهروند بهای اشتباهات بانکها را بدهد، پیشنهاد می کند نظام مالیاتی و سیاسی دولتها به گونه ای تنظیم شود که ثروت با عدالت بیشتری توزیع گردد.

ناتالیا آلونسو در ادامه می گوید: “ما بارها گفته ایم که جای بسیاری برای جمع آوری وجه در شرایط بحرانی وجود دارد، اما وضع مقررات در نظامی که عامل ایجاد بحران است، ضروری است.”

یکی از این طرق وضع مالیات به انتقال پول است که تنها یازده کشور از بیست و هشت عضو اتحادیه با آن موافقت کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.