خبر فوری
This content is not available in your region

استقبال هندی ها از صدور حکم اعدام برای چهار

نظرها
استقبال هندی ها از صدور حکم اعدام برای چهار
اندازه متن Aa Aa

متجاوز جنسی

گروهی از ساکنان دهلی، پایتخت هند، از صدرو حکم اعدام برای چهار مردی که به دختری دانشجو تجاوز کرده بودند، استقبال کردند.

شدت خشونت و استفاده از میله ای فلزی به هنگام تجاوز گروهی و درگذشت دختر ۲۳ ساله، بسیاری از هندی های خشمگین را جز به اعدام متجاوزان راضی نمی کرد.

یک دختر دانشجو با جعبه ای شیرینی بدست گفت:«به همه مردان و زنان عادی که در اعتراض در خیابانها جمع شدند تبریک می گویم و بینشان شیرینی پخش می کنم. حق بر شیطان چیره و عدالت پیروز شد. این پیروزی مردم عادی و دامینی است.»

بسیاری از هندی ها همچنین خواستار صدور احکام برای دیگر متجاوزان به عنف و رسیدگی سریع به دهها هزار پرونده تجاوز جنسی جاری در دادگاههای هند هستند.

کاویتا کریشنان، دبیر انجمن زنان پیشرو هند گفت:«صدور این حکم در چنین مدت زمان کوتاهی را به فال نیک می گیریم. این حکم برای کسانی که به نوعی مورد آزار و اذیت و تجاوز جنسی قرار می گیرند امکاناتی را فراهم می آورد. این که چگونه بتوان چنین عدالتی را برای همگان مهیا ساخت باید دغدغه اصلی کنونی ما باشد.»

چهار مرد متجاوز هندی روز جمعه در اتوبوسی دادگاهی در ناحیه ساکت دهلی را با حکم اعدام و بسوی زندان ترک کردند که در اتوبوسی مشابه آن به دختر جوان تجاوز کرده و باعث مرگش شده بودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.