خبر فوری
This content is not available in your region

گلچین آثار هنری معاصر در قلب لیون فرانسه

گلچین آثار هنری معاصر در قلب لیون فرانسه
اندازه متن Aa Aa

دوازدهمین دوره جشنواره دوسالانه هنر معاصر لیون فرانسه ۲۱ شهریور کار خود را آغاز کرد و تا ابتدای دی ماه ادامه دارد. این رویداد فرهنگی نمایشگاههایی از آثار هنری و آثار هنر معاصر را در چهار گوشه شهر لیون به نمایش می گذارد.

هفتاد و هفت هنرمند شرکت کننده از بیست کشور دنیا در این جشنواره شرکت دارند. گونار کواران، مسئول برگزاری جشنواره هنرمندان شرکت کننده را برگزیده است.

گونار کواران، مسئول برگزاری جشنواره می گوید: “دو سالی می شود که فعالیت می کنم و مشغول دوندگی در چهار نقطه دنیا هستم. یعنی اینکه برای یافتن هنرمندان به همه جای دنیا سرک کشیده ام. موضوع جشنواره هنری لیون روایت هنر است. برای همین هنرمندانی را یافته ایم که موضوعات گوناگونی را برای ما نقل می کنند و در عین حال زبان هنری مشخص و منحصر بفرد خود را دارند.”

هنر همیشه روایتی را نقل می کند هر هنرمند زبان خاص خود را دارد. باید با دقت دید و گوش فرا داد تا داستان را درک کرد.

از جمله شرکت کنندگان، هنرمند برزیلی جاناتاش دی آندراد است.

جاناتاش دی آندراد در مورد تابلوهایش به یورونیوز می گوید: “این کار بر روی یک سری از خاطره ها بنا نهاده شده است. سعی می کنم بگویم چگونه روابط اجتماعی امروز بر اساس رویدادهای گذشته پایه ریزی شده است. روابط اجتماعی ما با تاریخ پیوند دارد، اما همیشه برای تجزیه و تحلیل آنها وقت کافی نمی گذاریم.”

آنتوان کاتالا، هنرمند فرانسوی ساکن نیویورک درباره تاثیر رسانه های دیجیتالی در تغییر روابط شخصی و فیزیکی افراد به سمت تصویر کار کرده است.

او می گوید: “یک ارتباط بین ماده، تصویر آن شئ و نام آن وجود دارد. تقریبا رابطه ای بین تصویر، شی و نام همه آثاری حاضر در این مکان وجود دارد.”

مینگ ونگ هنرمند چینی نیز در گفتگو با یورونیوز در مورد فعالیت های نمایشی خود در دوسالانه لیون می گوید: “برای اجرای تئاتر سنتی کابوکی مجبور به تمرین بودم همچنین باید زبان ژاپنی فرا می گرفتم و با یک تیم ژاپنی کار می کردم. به عنوان یک چینی باید همه این تلاشها را می کردم تا بتوانم هویت معاصر ژاپن را کشف کنم.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.