خبر فوری
This content is not available in your region

هشدار مخالفان به روسیه برای توقف ارسال سلاح برای ارتش سوریه

نظرها
هشدار مخالفان به روسیه برای توقف ارسال سلاح برای ارتش سوریه
اندازه متن Aa Aa

گروهی از رهبران مخالفان بشار اسد در دومین روز از نشست ائتلاف ملی سوریه که در شهر استانبول ترکیه برگزار شد، به روسیه هشدار دادند تا ارسال سلاح برای نظامیان ارتش سوریه را متوقف کند.

این نشست درحالی برگزار شد که روز گذشته نیز تعدادی از رهبران مخالفان با انتشار ویدئویی، از مخالفت خود با پیشنهاد روسیه مبنی بر نظارت بین المللی بر سلاح های شیمیایی سوریه خبر داده بودند.

خالد صالح، سخنگوی ائتلاف ملی سوریه گفت: “باید بار دیگر برای همه یادآوری کنیم که حکومت بشاراسد یکی از کشورهایی است که قطعنامه سال۵۰۴۰ سازمان ملل متحد درباره منع گسترش سلاح های شیمیایی است را امضاء کرده است. بنابراین آنها از آنچه امضاء کرده اند، تخطی کرده اند. آنها دائما می گویند سلاح شیمیایی ندارند اما ما باور نداریم. آنها به کشتار شهروندان سوری با سلاح های معمولی ادامه می دهند و حتی به اعتقاد ما آنها به استفاده از سلاح های شیمیایی نیز ادامه خواهند داد. هیچ چیزی برای متوقف کردن آنها وجود ندارد.”

از ماه مارس سال ۲۰۱۱ و از زمان آغاز درگیری های داخلی در سوریه تاکنون، دست کم صد هزار نفر کشته شده اند.

همچنین به گزارش سازمان ملل متحد، در این مدت شمار پناهندگان سوری از دو میلیون نفر نیز فراتر رفته است که دست کم یک میلیون نفر آنها را کودکان تشکیل می دهند.

اغلب این پناهجویان در حال حاضر در اردوگاههایی در کشورهای ترکیه، اردن و لبنان پناه گرفته اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.