خبر فوری
This content is not available in your region

وزرای دارایی منطقه یورو در ویلنیوس

نظرها
وزرای دارایی منطقه یورو در ویلنیوس
اندازه متن Aa Aa

وزیران دارایی منطقه یورو، پس از تعطیلات تابستان در ویلنیوس گردهم آمده اند تا اوضاع اقتصادهای در زحمت مثل پرتغال و قبرس، و نیز کل اتحادیه اروپا و بحران مالی آن را بررسی کنند.

اولی رن، کمیسر اتحادیه اروپا در امور اقتصادی گفت: “نشانه هایی از بهبود اقتصادی در اروپا مشاهده می شود که ما امیدواریم در طی ماههای آینده گسترش یافته و در طول سال تسریع شود.”

با این حال، رییس یوروگروپ، گروه وزیران دارایی منطقه یورو، اما، جانب احتیاط را رعایت کرده و هشدار داده است که به بارقه های بهبود اقتصادی نباید امیدوار بود.

آقای یروم دی سی بلوم گفت: “ پس از دو سال مداوم که شاخص بیکاری سیر صعودی پیمود، از ماه مارس تاکنون بر میزان بیکاری افزوده نشده، اما هنوز نرخ دوازده درصدی آن موجب نگرانی است. باید به سیاستهای جاری با احتیاط و صبر ادامه داد.”

اجلاس ویلنیوس، از عملکرد قبرس و بانکهایش و نیز پرتغال اظهار رضایت کرده و بار دیگر بر ادامه سیاستهای ریاضتی منطقه یورو تاکید نمود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.