خبر فوری

پیشرفت مذاکرات آمریکا و روسیه در مورد خلع سلاح شیمیایی سوریه

پیشرفت مذاکرات آمریکا و روسیه در مورد خلع سلاح شیمیایی سوریه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روز جمعه در پایان دومین روز مذاکرات در ژنو بین مقامات آمریکایی و روس در مورد تسلیحات شیمیایی سوریه، پیشرفت هایی صورت گرفت و به گفته برخی مقامات رسمی، واشنگتن و مسکو در چارچوب این گفتگوها به دستیابی به یک توافق نزدیک اند.

همچنین سرگئی لاورف وزیر خارجه روسیه و جان کری همتای آمریکایی او روز شنبه به این مذاکرات ادامه خواهند داد.

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا که در کاخ سفید با امیر کویت دیدار می کرد در مورد توافق احتمالی بر سر مسئله سوریه گفت: «من آنچه پیشتر هم گفتم تکرار می کنم، اینکه هرگونه توافقی باید به نحو دقیق اجرا شده و قابل کنترل باشد.»

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل نیز روز جمعه با حمله به بشار اسد، رییس جمهوری سوریه گفت: «او جنایات بسیاری علیه بشریت مرتکب شده است، بنابراین مطمئن هستم که حتما زمانی که همه چیز به پایان رسید، روند پاسخگویی به اجرا در می آید اما در حال حاضر و در درجه اول، باید تلاش کنیم این جنگ متوقف و گفتگو ها آغاز شود.»

دبیر کل سازمان ملل همچنین با اشاره به گزارش این سازمان که قرار است هفته آینده منتشر شود استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه را تلویحا تایید کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.