وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کشته ها و ناپدیدشدگان بیشتر درسیل ایالت کلرادو

کشته ها و ناپدیدشدگان بیشتر درسیل ایالت کلرادو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

امواج ویرانگر سیل در ایالت کلرادو، روز شنبه و برای پنجمین روز متوالی شرق این ایالت را هدف قرار داد و نیروهای گارد ملی بی وقفه و در طول شبانروز، به ویژه با هلیکوپتر هزاران نفر از ساکنان این منطقه را تخلیه و به نقاط امن رساندند.

با این حال، تا کنون پنج نفر جان خود را از دست داده و صدها تن ناپدید شده اند. فرمانده گارد ملی کلرادو می گوید: “مردم برای نجات خود به وسائل مختلف از جمله با فندک، با نور جاکلیدی و قلم و از این قبیل به هلیکوپترها علامت می دهند. این علامت ها با عینک حفاظ دار و دارای دید شب قابل دریافت است و به این ترتیب می توان به کمک آنها رفت.”

به گفته شاهدان عینی، دو تن از جان باختگان، زوجی بوده اند که پس از متوقف کردن خودروی خود در شمال غربی شهر بولدر، امواج سیل انها را می بلعد و یک قربانی دیگر زن ۶۰ ساله ای بوده که سیل او و خانه اش را بر بالای یک تپه در خود فرو می برد.

تخمین زده می شود که در دو منطقه مورد هجوم سیل، بویژه در منطقه بولدر، ۲۵۰ نفر ناپدید شده اند. از سال ۱۹۷۶ که کلرادو با پرتلفات ترین سیل یعنی حدود ۱۵۰ کشته مواجه شد، بارش و سیل روزهای اخیر بی سابقه بوده است.