خبر فوری

باراک اوباما: هنوز به جایی که باید نرسیده ایم

باراک اوباما: هنوز به جایی که باید نرسیده ایم
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در پنجمین سالگرد آغاز بحران مالی در آمریکا، باراک اوباما رئیس جمهوری این کشور سخنرانی کرد و به آنچه در این پنج سال گذشت و وضعیت فعلی کشورش پرداخت.

ورشکستگی بانک لیمن برادرز بازار بورس وال استریت را در سال 2008 میلادی تا مرز سقوط پیش برد، که این با ورود باراک اوباما به کاخ سفید همزمان شد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گفت:” وقتی من وارد کاخ سفید شدم، رشد اقتصادی آمریکا افت هشت درصدی را در ارزیابی سالانه تجربه کرد و هر ماه بیش از هشتصد هزار فرصت شغلی حذف می شد.در سه سال و نیم گذشته، هفت و نیم میلیون شغل در بخشهای مختلف اقتصادی ما ایجاد شده است. نرخ بیکاری کاهش یافته و بخش مسکن بهبود یافته و سیستم مالی ما در امنیت است. اما این پایان داستان نیست. ما هنوز به جایی که می خواهیم نرسیدیم . این گفته طبقه متوسط جامعه و کسانی که به سختی کار می کنند تا بخشی از طبقه متوسط جامعه باشند هم هست. ما هنوز به جایی که باید نرسیده ایم و باید بر آین موضوع تمرکز کنیم.”

کاهش نرخ بیکاری به هفت درصد یکی از وعده های انتخاباتی باراک اوباما بود که در حال حاضر به 7.3 درصد رسیده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.