وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پلیس یونان مرد مظنون به قتل فعال ضد فاشیست را دستگیر کرد

پلیس یونان مرد مظنون به قتل فعال ضد فاشیست را دستگیر کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پس از مرگ “پاولوس فیساس” یک خواننده رپ و فعال ضد فاشیست در حاشیه تظاهرات علیه اخراج هزاران نفر از کارکنان دولتی در یونان، روز چهارشنبه یک مظنون در ارتباط با این قتل بازداشت شد.

به گفته مقامات پلیس، این مرد ۴۵ ساله اعتراف کرده که از فعالان گروه راست افراطی موسوم به “گلدن داون” یا “سپیده طلای” است. یک چاقو با آثار خون در کنار خودروی او نیز پیدا شده است.

گروه های ضد فاشیستی چهارشنبه بعد از ظهر تظاهراتی در شهرهای آتن و تسالونیکی برگزار کردند که به درگیری و برخورد خشونت آمیز با نیروهای پلیس منجر شد.

گروه گلدن داون ضمن محکومیت این قتل اعلام کرد که در پی آن دفاترش در چند شهر یونان مورد حمله قرار گرفته است.

پدر پاولوس فیساس، هنرمند ۳۴ ساله ای که به قتل رسید به رسانه ها گفت که پسرش هنگام ترک یک کافه توسط گروهی از مهاجمان مورد حمله و اصابت دو ضربه چاقو قرار گرفته و کشته شده است.

از روز دوشنبه، هزاران نفر از کارمندان دولتی یونان علیه تصمیمات دولت مبنی بر اخراج کارکنان، اعتصاب و تظاهرات می کنند. قتل این هنرمند ضد فاشیست به تنش های این کشور دامن زده است.