خبر فوری
This content is not available in your region

دو بار آوارگی از خانه بخاطر المپیک

نظرها
دو بار آوارگی از خانه بخاطر المپیک
اندازه متن Aa Aa

کوهه ئی جینو نام فردی است که پیش از آغاز رقابت های المپیک سال ۱۹۶۴ در توکیو مجبور به ترک خانه اش شد چرا که مسئولان برگزاری آن رقابت ها قصد داشتند با تخریب خانه او ورزشگاهی بنا کنند.

حال پس از نزدیک به پنجاه سال آقای جینو باید دوباره محل زندگی و کسب و کارش را ترک کند چرا که مسئولان برگزاری می خواهند با تخریب این مکان، ورزشگاهی جدید بسازند.

او در این مورد می گوید: “سرنوشت با من سر یاری ندارد. المپیک ممکن است برای ملت خوب باشد اما ترک این محل مرا غمگین می کند. فکر می کنم اگر المپیک نبود زندگی من طور دیگری رقم می خورد. “

آقای جینو تصاویری سیاه و سفید را در اختیار دارد که او و خانواده اش را در مقابل منزل قبلی شان که در سال ۱۹۶۴ خراب شده نشان می دهد، عملیاتی ساختمانی که سرنوشت بسیاری از ساکنان منطقه را در آن زمان دستخوش تغییر کرد.

آقای جینو می افزاید: “ای کاش میزبانی المپیک را به توکیو نمی دادند. آوارگی از خانه اگر یکبار در یک قرن باشد قابل تحمل است اما دوبار واقعا مسخره است.”

ورزشگاه جدید که برای میزبانی المپیک ۲۰۲۰ ساخته خواهد شد به شکل یک سفینه فضایی است و هشتاد هزار نفر گنجایش دارد. قرار است این ورزشگاه، پیش از رقابت های المپیک، میزبان جام جهانی راگبی در سال ۲۰۱۹ باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.