وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

قتل یک فعال ضد فاشیست توسط نئو نازی ها در یونان

قتل یک فعال ضد فاشیست توسط نئو نازی ها در یونان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

برگزاری اعتصاب دو روزه توسط کارمندان بخش دولتی در یونان، در اعتراض به اخراج از کار، در اولین روز خود یعنی چهارشنبه، با کشته شدن یک نفر فعال ضد فاشیست به نام کیلا، که یک خواننده رپ بود، به التهاب سیاسی و اجتماعی در شهر آتن دامن زد.

یکی از شرکت کنندگان در اعتصاب گفت: “دمکراسی جلوه های مختلفی دارد، اما این افراد نشان داده اند که دمکراسی نمی خواهند. آنها با مخالفان سیاسی خود تنها دارای عدم توافق نیستند، بلکه آنها را می کشند.”

و یک معترض دیگر: “گروه گلدن داون به مهاجران حمله می کند و اکنون شروع کرده به حمله علیه کسانی که از حقوق واقعی مردم دفاع می کنند. این همان کاری است که هیتلر انجام می داد و اکنون این ها انجام می دهند.”

فرد مظنونی که در ارتباط با این قتل توسط پلیس بازداشت شده، اعتراف کرده که از فعالان یک گروه راست افراطی بنام گلدن داون یا “سپیده طلایی” است، که در یک بار و با سلاح سرد این قتل را مرتکب شده است.

وزیر حفاظت مدنی گفت: “این قتل وحشتناک توسط یکی از هواداران گروه گلدن داون صورت گرفته که اظهارات او به روشنی نشان می دهد تصمیم نئونازی ها بوده است.”

گروه گلدن داون این قتل را محکوم کرده و هرگونه اتهام مربوط به دست داشتن در این جنایت را ردکرده است. این گروه همچنین طرفداران خود را به یک تظاهرات فراخوانده است. پیش بینی می شود فعالیت این گروه توسط مراجع قضایی یونان ممنوعه اعلام شود.