خبر فوری
This content is not available in your region

تظاهرات در شهرهای اروپایی در اعتراض به قتل خواننده یونانی در آتن

نظرها
تظاهرات در شهرهای اروپایی در اعتراض به قتل خواننده یونانی در آتن
اندازه متن Aa Aa

در بروکسل پایتخت بلژیک روز پنجشنبه دهها نفر در گردهم آیی شرکت کردند تا خشم خود را نسبت به گروههای فاشیست و همچنین قتل پاولوس فیساس، خواننده و فعال ضد نژادپرستی یونانی ابراز کنند.

این مراسم در اقدامی نمادین در مقابل اداره بورس بروکسل برگزار شد.

یکی از شرکت کنندگان در این گردهم آیی گفت: «وضعیت یونان بسیار نگران کننده است. رشد گروههای راست افراطی و فاشیست مانند گروه موسوم به “گلدن داون” نگران کننده است. ما واقعا هراس داریم و نگران وضعیت اروپا هستیم. در سراسر اروپا می بینیم که این بحران مردم را هر چه بیشتر به سمت راست می کشاند و دلیل آن سیاستهای ریاضت اقتصادی است.»

و دیگری افزود: «با ظهور “گلدن داون” و روند وقایع در یونان، انتظار داشتیم که یک روز چنین اتفاقی رخ دهد اما امیدوارم این آخرین قتل باشد. وضعیت سیاسی و اقتصادی واقعا به یک کابوس تبدیل شده است و امیدوارم که یک روز به پایان برسد.»

در چند شهر دیگر اروپایی از جمله پاریس، لندن و آمستردام نیز گروههای چپ گرا و اتحادیه های دانشجویی گردهم آیی هایی برگزار کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.