خبر فوری
This content is not available in your region

مجادله لفظی دو رییس جمهوری اوکراین ولیتوانی در یالتا

مجادله لفظی دو رییس جمهوری اوکراین ولیتوانی در یالتا
اندازه متن Aa Aa

ویکتور یانوکوویچ، رییس جمهوری اوکراین همچنان در برابر آزادی یولیا تیموشنکو، بانوی نخست انقلاب نارنجی اوکراین مقاومت می کند. حتی اگر این آزادی یکی از شروط اولیه اتحادیه اروپا برای الحاق این کشور به این اتحادیه باشد.

مقاومت رییس جمهوری اوکراین علیه آزادی تیموشنکو در نشست یالتا رنگ واقعیت بخود گرفت. این موضوع در مجادله لفظی اقای یانوکوویچ در کنفرانس خبری با رییس جمهوری لیتوانی دالیا گریس بویکته کاملا روشن بود. رییس جمهوری اوکراین در حضور ناظران و مقامات عالیرتبه اتحادیه اروپا، آزادی تیموشنکو را منوط به تعریف طرحی پایاپای دانست. وی دلیل اصلی هزینه بالای گاز پرداختی کشورش به روسیه را هم نخست وزیر سابق اوکراین یولیا تیموشنکو اعلام کرد.

این در حالی بود که خانم رییس جمهوری هم در نقد صحبتهای رییس جمهوری محبوب مسکو اعلام کرد که لیتوانی با وجودیکه تیموشنکویی در کار نیست اما بهایی بالایی برای گاز روسیه پرداخت می کند.

الحاق اوکراین به اتحادیه اروپا باب میل روسای کرملین نیست و پوتین، ریس جمهوری روسیه، تمام تلاشش را می کند تا اوکراین در اتحادیه کشورهای نزدیک به روسیه باقی بماند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.