خبر فوری
This content is not available in your region

فعالان صلح سبز ممکن است به دزدی دریایی متهم شوند

نظرها
فعالان صلح سبز ممکن است به دزدی دریایی متهم شوند
اندازه متن Aa Aa

مقامات روسیه می گوید که امکان دارد فعالان صلح سبز که توسط گارد ساحلی این کشور بازداشت شده اند، به دزدی دریایی متهم شوند. این اتهام مجازات۱۵ سال زندان را بدنبال خواهد داشت.

نیروهای امنیتی روسیه کشتی یخ شکن موسوم به طلوع قطبی را در آبهای اقیانوس منجمد شمالی تصرف کرده اند، این در حالی است که دو تن از اعضای این سازمان طرفدار محیط زیست پیشتر به علت اعتراضاتی که در اطراف سکوی نفتی روسی علیه تاسیسات شرکت گازپروم ترتیب داده بودند، تحت بازداشت هستند. مسکو آنها را به «رفتار تهاجمی و تحریک آمیز» متهم کرده است.

یاسپرس تولینگ، دبیر کل صلح سبز می گوید: «هنوز نمی دانیم که کشتی توقیف شده است یا نه و جای تعجب بسیار است که چنین چیزی اتفاق افتاده باشد زیرا این اقدام غیرقانونی خواهد بود. طبق قوانین بین المللی کشتی حق عبور داشت و در لحظه ای که نیروهای روسیه وارد آن شدند در آب های بین المللی خارج از آب های منطقه ای روسیه بود.»

گروه صلح سبز به بهره برداری روزافزون از منابع انرژی اقیانوس منجمد شمالی معترض است.

تخمین زده می شود این اقیانوس ۱۳ درصد ذخایر کشف نشده نفتی و ۳۰درصد ذخایر کشف نشده گاز را در بستر خود داشته باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.