وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آخرین تلاش ها در پایان نبرد انتخاباتی آلمان

آخرین تلاش ها در پایان نبرد انتخاباتی آلمان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک روز مانده به آغاز انتخابات پارلمانی در آلمان، آنگلا مرکل سعی دارد با تشویق مردم به حضور گسترده در پای صندوق های رای، بر شانس پیروزی حزب خود بیافزاید.

صدراعظم کنونی آلمانی که روز جمعه به شهر هانوفر رفته بود در سخنانی با اشاره به اهمیت مشارکت بالای مردمی گفت: «هرچقدر میزان رای شما در حمایت از من بیشتر باشد، بهتر می توانم از سیاست ها و منافع آلمان در اروپا و جهان دفاع کنم. به این دلیل است که از شما می خواهم به اتحادیه دموکرات مسیحی رای دهید.»

رقیب اصلی خانم مرگل، پی یر اشتاین بروک نیز امید به رای آنهایی دارد که دیگر به سیاست های احزاب حاکم باور ندارند و به دنبال تغییر در راس قدرت هستند. رهبر سوسیال دموکرات ها خطاب به این بخش از جامعه آلمان گفت: «بعضی ها از خود می پرسند رای بدهیم یا ندهیم، احزاب را پاکسازی بکنیم یا نکنیم؟ من از شما ممنون خواهم بود اگر از حق رای خود [برای رسیدن به این هدف] استفاده کنید.»

بر اساس تازه ترین نظرسنجی ها در انتخابات روز یکشنبه، دموکرات مسیحی ها نزدیک به ۴۰ درصد آرا را بدست می آورند. سوسیال دموکرات ها ۲۷ درصد رای دارند و سبزها که به حزب اشتاین بروک نزدیک تر هستند، با ۱۰ درصد سومین حزب قوی آلمان را تشکیل خواهند داد.