وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

حمله انتحاری به یک کلیسا در پاکستان دستکم ۶۱ کشته برجای گذاشت

حمله انتحاری به یک کلیسا در پاکستان دستکم ۶۱ کشته برجای گذاشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دو انفجار انتحاری در یک کلیسا در شهر پیشاور، واقع در شمال غرب پاکستان دست کم ۶۱ کشته و ۱۲۰ مجروح بر جای گذاشت.

در حالی که بیش از ۴۰۰ شهروند مسیحی، روز یکشنبه پس از اتمام مراسم دعای هفتگی از کلیسا خارج می شدند، دو مهاجم با منفجر کردن کمربندهای انفجاری خود، آن ها را به خاک و خون کشیدند.

مسئولان پلیس ایالتی اعلام کردند که ۴ کودک، ۶ زن و ۲ مامور پلیس در میان جانباختگان بوده اند. به علاوه، حال اکثر زخمی های این دو انفجار وخیم گزارش شده و احتمال افزایش شمار قربانیان وجود دارد.

یک شاهد عینی این انفجارها می گوید: « یک سهل انگاری امنیتی بود. آنها هنگام نیایش حتی به مسیحی ها هم اجازه وارد شدن به کلیسا را نمی دهند؛ چطور ممکن است که بمبگذار انتحاری آزادانه وارد شود؟ انفجار پس از دعا رخ داد و دلیل آن، سهل انگاری مسئولان امنیتی بود.»

بنا به گفته مقام های دولت محلی، انفجارهای روز یکشنبه، خونبارترین حملات علیه اقلیت مسیحی پاکستان بوده است.

اقلیت های مذهبی شهر پیشاور و به ویژه شیعیان، از سال ۲۰۰۷ تا کنون، از جمله هدف های اصلی حملات خونبار طالبان پاکستان بوده اند.

مسیحیان که تنها دو درصد از جمعیت ۱۸۰ میلیون نفری پاکستان را تشکیل می دهند، به ندرت از سوی گروه های اسلام گرا مورد حمله قرار می گیرند. با این حال انفجارهای یکشنبه این نگرانی را ایجاد می کند که این اقلیت دینی هم به شمار اهداف گروه های افراطی اضافه شود.