خبر فوری
This content is not available in your region

آغاز انتخابات سراسری در آلمان

نظرها
آغاز انتخابات سراسری در آلمان
اندازه متن Aa Aa

حوزه های رای گیری برای انتخابات پارلمانی سراسری در آلمان از ساعت ۷ و سی دقیقه صبح یکشنبه کار خود را آغاز کردند.

بیش از ۶۰ میلیون شهروند آلمانی واجد شرایط شرکت در این انتخابات هستند.

مطابق نتایج آخرین نظر سنجی ها، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از حزب دموکرات مسیحی کماکان شخصیت محبوب بسیاری از هموطنانش برای تصاحب مجدد بالاترین سمت اجرایی این کشور است. با این حال، پیش بینی می شود جریان اصلی محافظه کاران با کسب ۳۹ درصد آرا مجبور به ائتلاف با احزاب دیگر باشد. افزایش احتمالی شمار آرای حزب دموکرات های آزاد، از ۴ به ۶ درصد، بهترین خبر روزهای اخیر برای دموکرات مسیحی ها بود؛ چرا که به این ترتیب این حزب را تا حدود زیادی از ائتلاف با جریان های چپ بی نیاز می کند.

در سوی دیگر میدان، سوسیال دموکرات ها با خطر شکستی دیگر مواجه اند. طبق نتایج آخرین نظرسنجی ها، این حزب تنها قادر به کسب ۲۶ درصد از کرسی های پارلمان خواهد بود. در حالی که حزب چپ، اصلی ترین گرایش چپ رادیکال این انتخابات و حزب سوسیال دموکرات هرگونه ائتلافی را رد کرده اند، سقوط آرای حزب سبز نبز به عنوان مشکلی دیگر برای پییر اشتاین بروک جهت تشکیل دولت ائتلافی خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.