خبر فوری
This content is not available in your region

مرکز خرید وست گیت به کنترل ارتش کنیا درآمد

مرکز خرید وست گیت به کنترل ارتش کنیا درآمد
اندازه متن Aa Aa

وزیر کشور کنیا اعلام کرد که ارتش این کشور کنترل تمام پنج طبقه مرکز خرید وست گیت در نایروبی را در اختیار گرفته است.

او بیان داشت که طی این حادثه سه تروریست کشته و یازده سرباز کنیایی نیز زخمی شدند.

این عملیات که از سپیده دم امروز آغاز شده بود، تمام روز به طول انجامید و اکنون با وجود کنترل کامل مرکز خرید، صدای تیر اندازی همچنان از خیابان های اطراف شنیده می شود که بیانگر تلاش نیروهای بازمانده از تروریست ها برای یافتن راهی برای فرار است.

نیروهای کنیا توانستند پس از پایان این عملیات، گروگانها را آزاد کنند.

بر اساس گزارش ها اخیرا پلیس چند مظنون را دستگیر کرده است که احتمال می دهد با این عملیات تروریستی در ارتباط باشند. این افراد هم اکنون تحت بازجویی هستند.

طی سه روز اخیر، مقامات بین المللی بسیاری این حمله تروریستی را محکوم کردند. بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد در بیانیه ای اعلام داشته است که این رخداد را با نگرانی پیگیری می کند.

همزمان بخش قابل توجهی از نیروهای امنیتی در فرودگاه ها و بنادر این کشور مستقر شدند تا از هر گونه واقعه ناخوشایند دیگری جلوگیری کنند.

کارشناسان امنیتی اسرائیلی و آمرکایی برای آزادسازی گروگان ها از دست نیروهای الشباب و انتقال مجروحان از مرکز خرید وست گیت نایروبی، در کنار ارتش کنیا بودند.

دولت کنیا گفته بود حاضر به هیچگونه مذاکره ای با حمله کنندگان نیست و تروریست ها نیز در مقابل تهدید کرده بودند که در صورتی که مورد حمله قرار بگیرند تمام گروگان ها را خواهند کشت.

مهاجمان که عضو جنبش جوانان مجاهد سومالی وابسته به الشباب بودند، ظهر روز شنبه سی شهریور، مسلح به سلاح های خودکار و نارنجک به این مرکز خرید یورش برده بودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.