خبر فوری
This content is not available in your region

کنیا در انتظار حمله نهایی ارتش به مرکز تجاری نایروبی

کنیا در انتظار حمله نهایی ارتش به مرکز تجاری نایروبی
اندازه متن Aa Aa

در ساعات پایانی روز دوشنبه در نایروبی پایتخت کنیا، به نظر می رسید عملیات نیروهای پلیس در مرکز تجاری وست گیت تقریبا پایان یافته است.

ژوزف اوله لنکو، وزیر کشور کنیا گفت تقریبا همه گروگان هایی که توسط مهاجمان به گروگان گرفته شده بودند، آزاد شده اند و ارتش این کشور کنترل تمام پنج طبقه مرکز خرید نایروبی را در اختیار گرفته است.

ویلیام روتو، معاون رییس جمهوری کنیا که به اتهام جنایت جنگی در دیوان بین الملی لاهه محاکمه می شود و بطور موقت به کنیا برگشته است در مورد مهاجمان الشباب گفت: «آنها برای شیطان کار می کنند. ما نباید تسلیم شویم. باید به تلاشمان برای حفظ امنیت کنیا و محافظت از خودمان و رفاهمان ادامه دهیم. ما آنچه همیشه بوده ایم خواهیم ماند. یعنی ملتی با تحمل، با تفکر باز، دمکراتیک و صلح طلب. خداوند، شما و کشور بزرگ ما کنیا را حفظ کند.»

وزارت کشور کنیا شمار کشته شدگان را ۶۲ نفر اعلام کرده است که در میان آنها سه تن نیز از ستیزه جویان الشباب هستند. همچنین چند مظنون دستگیر شده اند که هم اکنون تحت بازجویی قرار دارند.

با این حال عملیات پاکسازی مرکز خرید کاملا انجام نشده و ممکن است هنوز عده ای گروگان در اختیار مهاجمان الشباب باشند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.