خبر فوری
This content is not available in your region

رهبر پیشین کاتولیک های جهان سکوتش را شکست

نظرها
رهبر پیشین کاتولیک های جهان سکوتش را شکست
اندازه متن Aa Aa

بندیکت شانزدهم، رهبر پیشین کاتولیک های جهان که از این مقام مذهبی استعفا داده است برای نخستین بار پس از کناره گیری از کلیسا سکوت خود را شکست.

وی در نامه ای خطاب به یکی از آته ایست های مشهور ایتالیا، ایفای نقش در مخفی کردن سوءاستفاده های جنسی کشیشان را در دوران حضورش در راس واتیکان رد کرد.

بخشی از این نامه مفصل در روزنامه ریپوبلیکا منتشر شده است. این روزنامه دو هفته پیش از این نیز نامه ای مشابه را از سوی پاپ فرانچسکو، رهبری فعلی کاتولیک ها منتشر کرده بود که خطاب به ناشر خداناباورش نوشته شده است.

در دوران حضور بندیکت شانزدهم در رهبری واتیکان، کلیسای کاتولیک با رسوایی های اخلاقی بسیاری رو به رو بود.

همزمان با انتشار نامه پاپ پیشین، دادگاهی در آرژانتین یک کشیش کاتولیک 57 ساله را به جرم تجاور به یک نوجوان به 15 سال زندان محکوم کرد. این کشیش چهار سال پیش به همین اتهام گناهکار شناخته شد. وی اظهار بیگناهی کرده است.

بندیکت شانزدهم نخستین پاپی است که طی شش قرن گذشته استعفا داد. پس از کناره گیری وی در 28 فوریه سال میلادی جاری، انتخاب جایگزینش دو هفته به طول انجامید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.