خبر فوری
This content is not available in your region

حسن روحانی وارد نیویورک شد

نظرها
حسن روحانی وارد نیویورک شد
اندازه متن Aa Aa

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، دوشنبه شب، وارد نیویورک شد.

آقای روحانی بعد از ظهر سه شنبه، پس از نطق باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی خواهد کرد.

گرچه جامعه بین الملل در انتظار شنیدن حرفهای رئیس جمهوری میانه روی ایران در زمینه مسئله هسته ای این کشور، بحران سوریه و خاورمیانه است، اما عده ای از ایرانیان مقیم آمریکا در اعتراض به حضور آقای روحانی در نیویورک در خیابان های این شهر دست به تظاهرات زدند.

یکی از این تظاهرکنندگان در انتقاد از نظام حاکم در ایران گفت: «ما به یک انقلاب واقعی نیازداریم. مردم ما به آزادی و دموکراسی نیاز دارند.»

پس از دیدار وزرای امور خارجه ایران و بریتانیا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، گمانه زنی ها از احتمال دیدار روسای جمهوری آمریکا و ایران در روزهای آینده حکایت دارد.

از سوی دیگر فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه نیز احتمالا با همتای ایرانی اش دیداری خواهد داشت.

همانطور که خبرنگار یورونیوز در نیویورک می گوید: «وقتی محمود احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد بسیاری از دیپلمات های غربی جلسه را ترک کردند. اما اینبار بسیاری امیدوارند که حسن روحانی با کلید دیپلماسی بتواند چشم انداز نوینی را برای خاورمیانه بگشاید.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.