خبر فوری
This content is not available in your region

کشتن سگ های ولگرد در رومانی قانونی شد

نظرها
کشتن سگ های ولگرد در رومانی قانونی شد
اندازه متن Aa Aa

دادگاه قانون اساسی رومانی روز چهارشنبه اعتراض های مطرح شده به قانون جدید مجلس این کشور مبنی بر کشتار سگهای ولگرد را رد کرد.

معضل سگ های ولگرد در این کشور موجب دودستگی و بحران بزرگی شده است.

مدافعان حیوانات در حمایت از سگ ها، علیه این قانون اعتراض می کنند.

یکی از معترضان می گوید: «ما باید منطقی عمل کنیم. به جای کشتن سگ ها، باید آنها را عقیم کرد، حتی آنهایی که صاحب دارند.»

معترض دیگری می گوید: «من هیلدا هستم و از بلژیک فقط برای شرکت در این تظاهرات آمده ام. به نظر من آنچه اینجا در رومانی انجام می دهند واقعا اشتباه است، یعنی کشتن همه سگ های ولگرد و سگ هایی که در مکان های نگهداری از حیوانات و سگها هستند.»

بر اساس برخی آمار تعداد سگ های ولگرد در خیابانهای بخارست به ۴۰ تا ۶۰ هزار قلاده می رسد. امری که گفته می شود امنیت و بهداشت بخارست، پایتخت رومانی را به خطر می اندازد.

یک زن بخارستی می گوید: «به نظر من باید آنها را به جایی برد و سپس همه آنها را کشت. این سگ ها خطرناک هستند. محله ای که من در آن زندگی می کنم پر از سگ است.»

حال این قانون باید رسما به امضای ترایان باسسکو، رییس جمهور برسد. او نیز مانند بخشی از مردم بخارست، پس از کشته شدن پسر بچه چهار ساله ای که حدود یک ماه و نیم پیش مورد حمله سگ های ولگرد قرار گرفت، خواستار اقدام فوری در این باره شده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.