وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

افزایش نرخ بیکاری در آلمان، کاهش این نرخ در حوزه پولی یورو

افزایش نرخ بیکاری در آلمان، کاهش این نرخ در حوزه پولی یورو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نرخ بیکاری در آلمان در ماه سپتامبر سال جاری بطور غیر منتظره ای افزایش یافته است.

حدود ۲۵ هزار نفر بر تعداد افراد جوینده کار افزوده شده است. این در حالی است که پیش بینی می شد تنها بین ۵ تا ۷ هزار نفر بر تعداد این افراد افزوده شود.

بدین ترتیب نرخ بیکاری در آلمان، بزرگترین اقتصاد حوزه پولی یورو از ۶.۸ درصد جمعیت فعال آن در ماه اوت به ۶.۹ درصد افزایش یافته است.

یکی از اعضای آژانس فدرال کار آلمان می گوید: “مبارزه علیه معضل بیکاری را رها نخواهیم کرد. مشاهدات ما از وجود نوسان در شمار بیکاران حکایت دارد. همچنین این موضوع را مدنظر داریم که رقابت در بازار کار افزایش پیدا کرده است. حدود ۲۷۰ هزار مهاجر از کشورهای اتحادیه اروپا وارد بازار کار آلمان شده اند.”

اما آمار و ارقام منتشر شده توسط موسسه آمار کمیسیون اروپا موسوم به یوروستات نشان می دهد نرخ بیکاری در اسپانیا در ماه اوت ثابت مانده و ۲۶.۲ درصد جمعیت فعال چهارمین قدرت اقتصادی حوزه پولی یورو را دربر می گیرد.

نرخ بیکاری در فرانسه دومین قدرت اقتصادی منطقه پولی یورو در ماه اوت سال جاری با کاهش اندک به رقم ۱۰.۹ درصد جمعیت فعال این کشور می رسد.

در حوزه پولی یورو نیز میانگین نرخ بیکاری برای اولین بار از ابتدای سال ۲۰۱۱ کاهش یافته و ۱۲ درصد جمعیت فعال آنرا شامل می شود.