خبر فوری

بسته شدن پارک های ملی آمریکا در پی تعطیلی دولت

بسته شدن پارک های ملی آمریکا در پی تعطیلی دولت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پس از آنکه لایحه بودجه دولت فدرال ایالات متحده آمریکا به تصویب کنگره این کشور نرسید و در پی آن باراک اوباما تعطیلی نهادهای دولتی را اعلام کرد، دولت فدرال روز سه شنبه رسما به حالت نیمه تعطیل در آمده است.

بدین ترتیب بیش از ۸۰۰ هزار تن از کارکنان این بخش خانه نشین می شوند و دستمزدی دریافت نمی کنند. در همین راستا، پارک های ملی تعطیل می شود و پروژه های تحقیقاتی پزشکی نیز فعلا متوقف می گردد.

بسته شدن پارک های ملی در آمریکا بر کسب و کار بخش خصوصی نیز تاثیر می گذارد، همانطور که صاحب یک فروشگاه می گوید: «اگر دولت تعطیل شود، ۲۴ یا ۴۸ ساعت منتظر می مانیم ببینم دوباره کارش را از سر می گیرد یا نه. اگر نه ما هم باید تعطیل کنیم.»

بخش گردشگری ایالات متحده نیز از بسته شدن پارک های ملی آسیب خواهد دید. در همین زمینه یک بازدیدکننده این پارک ها گفت: «وقتی از شش ماه یا بیشتر برای تعطیلات برنامه ریزی می کنید و می بینید مکانی که برای بازدید درنظر گرفته اید بسته شده، ناراحت کننده است.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.