خبر فوری
This content is not available in your region

انتقاد کنیا از هشدار آمریکا به شهروندانش برای سفر به این کشور

نظرها
انتقاد کنیا از هشدار آمریکا به شهروندانش برای سفر به این کشور
اندازه متن Aa Aa

یک هفته پس از پایان حادثه گروگانگیری در نایروبی، پایتخت کنیا، نمایندگان پارلمان این کشور از محل حادثه بازدید کردند تا با تلاش های انجام شده طی هشتاد ساعت برای نجات گروگان ها، و همچنین نقص های امنیتی از نزدیک آشنا شوند.

این احتمال وجود دارد که پس از حادثه گروگانگیری به صنعت توریسم کنیا که بزرگترین منبع تامین ارز خارجی این کشور نیز محسوب می شود، آسیب هایی وارد شود. بویژه آنکه دولتهایی مانند ایالات متحده آمریکا به شهروندانشان درباره سفر به این کشور آفریقایی هشدار می دهند.

دولت کنیا با انتقاد از اقدام آمریکا در هشدار به شهروندانش برای سفر به این کشور، آن را عملی غیر دوستانه خوانده و از واشنگتن خواسته است که این کار را متوقف سازد.

ژوزف اول لنکو، وزیر کشور کنیا طی سخنانی در این باره گفت: «انتشار دستور العمل های خاص برای سفر به کنیا، به تلاش جمعی علیه تروریسم جهانی کمک نمی کند. ما نمی توانیم و نباید به تروریست ها اجازه دهیم که ترس را در میان مردم گسترش دهند. بنابراین از ایالات متحده آمریکا به عنوان یک کشور دوست تقاضا داریم که سفر به کنیا بر اساس دستورالعمل را لغو کنند.»

یک گردشگر کانادایی حاضر در کنیا می گوید: «قبل از آمدن نگران بودیم و اکنون نیز مردم بسیاری با ما تماس می گیرند تا بدانند آیا هنوز هم می خواهیم در اینجا بمانیم یا خیر. اما همه جا امن است. بیشتر اوقات مردم محلی در کنار ما هستند و من فکر می کنم این خیلی به امنیت سفر کمک می کند.»

یک مبلغ و گردشگر آمریکایی نیز می گوید: «به نظر من تمام دنیا در حال حاضر خطرناک محسوب می شود و ممکن است حوادثی از این قبیل هر لحظه اتفاق بیافتد. حادثه وست گیت یک روز قبل از پرواز ما اتفاق افتاد و مردم بسیاری نگران بودند. اما ما حتی یک لحظه هم به آن فکر نکردیم.»

نگرانی های امنیتی موضوع جدیدی در کنیا نیست و دولت کنیا حتی پس از حمله تروریستی در نایروبی نیز همچنان خواهان سرمایه گذاری های طولانی مدت برای رونق اقتصاد این کشور است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.