خبر فوری
This content is not available in your region

دولت مجارستان بی خانمان ها را از خیابان ها جمع می کند

نظرها
دولت مجارستان بی خانمان ها را از خیابان ها جمع می کند
اندازه متن Aa Aa

به موجب قانونی که روز دوشنبه به تصیویب پارلمان مجارستان رسید، حضور افراد بی سرپناه در خیابان ها و مکان های عمومی این کشور ممنوع می شود.

بر اساس این قانون، شهرداری های این کشور مکلف می شوند تا با خیابان خواب ها برخورد کنند. در صورت مشاهده بی خانمان ها در خیابان ها، آن ها روانه زندان خواهند شد.

دولت مجارستان برای تحت پوشش قرار دادن این گروه بودجه ای اختصاص داده و خواستار انتقال آنان به سرپناه های دولتی شده است. مکان هایی که چندان مورد توجه بی خانمان های قرار نگرفته و ترجیح می دهند که در خیابان ها زندگی خود را بگذرانند.

پارلمان مجارستان هدف از تصویب این قانون را رعایت حقوق عمومی اعلام کرده و آن را به نفع بی خانمان ها می داند. در همین زمینه کارولی کونترات، از وزارت کشور مجارستان گفت: «نمی خواهیم هیچ بی سرپناهی در خیابان های مجارستان از سرما بمیرد. به همین خاطر هفتصد سرپناه در بوداپست برای آن ها ایجاد کرده ایم.»

در مقابل اما بسیاری از بی خانمان های و کنشگران حقوق بشر با برپایی تظاهراتی مخالفت خود را با تصویب این قانون و نیز ادعای دولت در تامین سرپناه برای بی خانمان ها اعلام کردند. به باور آن ها سرپناه های دولتی مناسب بی خانمان های نیست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.