خبر فوری

آزادی مشروط سه تن از نمایندگان فجر طلایی در یونان

آزادی مشروط سه تن از نمایندگان فجر طلایی در یونان
اندازه متن Aa Aa

چهار نماینده حزب نئونازی فجر طلایی یونان روز چهارشنبه به “تاسیس و عضویت در یک سازمان جنایی” متهم شدند. سه نفر از آنها از جمله ایلیاس کاسیدیاس، سخنگوی این حزب، به طور مشروط آزاد شدند. آقای کاسیدیاس که قصد دارد خود را برای شهرداری آتن نامزد کند، همچنین مظنون است که فعالیت های شبه نظامی فجر طلایی را سازماندهی کرده است.

اما نفر چهارم یانیس لاگوس، که به دست داشتن در قتل پاولوس فیساس، خواننده رپ ضدفاشیست مظنون است، هنوز تحت بازداشت موقت قرار دارد.

در پی این قتل، پلیس یونان عملیات گسترده ای را علیه افجر طلایی آغاز کرد. شش تن از هجده نماینده این حزب در پارلمان دستگیر شدند. همچنین رهبر و معاون این حزب نیز در بازداشت بسر می برند و قرار است در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در دادگاه حاضر شود.

نیکولتا کریتیکیو، گزارشگر یورونیوز در یونان می گوید: «در پارلمان یونان انتقادهای زیادی نسبت به تصمیم دادستان مبنی بر آزادی سه نماینده فجر طلایی شنیده شد. اما دولت یونان تاکید می کند که تحقیقات قضایی ادامه دارد و قبل از هرگونه نتیجه گیری زودهنگام باید گذاشت که همه بررسی ها انجام شوند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.