وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تام کلنسی، نویسنده آمریکایی، در سن ۶۶ سالگی درگذشت

تام کلنسی، نویسنده آمریکایی، در سن ۶۶ سالگی درگذشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

توماس لئو کلنسی، نویسنده آمریکایی که به ویژه به خاطر رمان های جاسوسی و جنایی شهرت دارد، روز اول اکتبر در سن ۶۶ سالگی، در بیمارستانی در شهر بالتیمور در ایالت مریلند درگذشت.

او که آثار خود را با نام تام کلنسی منتشر می کرد، هنر برجسته ای در به تصویر کشیدن فضای دوران جنگ سرد و هیجان های سیاسی ناشی از آن داشت و به همین خاطر آفریننده تعدادی از محبوب ترین رمانهای جاسوسی در سطح جهان است.

از میان آثار این نویسنده می توان رمان های “شکار اکتبر سرخ“، سری داستان های “جک رایان“، “بازی های میهن پرست” و “آغاز توفان سرخ” را نام برد.

رمان “شکار اکتبر سرخ” که اولین اثر معروف این نویسنده است، پنج میلیون نسخه فروش داشت. با اقتباس ازاین رمان در سال ۱۹۹۰ فیلم موفقی با بازیگری شون کانری به بازار آمد.

دیگر رمان های جاسوسی و جنایی تام کلنسی نیز موضوع فیلم های متعددی شد و از جمله هاریسون فورد بازیگر مشهور آمریکایی در فیلم هایی که اقتباس از رمان های “بازی های میهن پرست” و “خطر حی و حاضر” بود به ایفای نقش پرداخت.