خبر فوری
This content is not available in your region

ناخرسندی گردشگران از تعطیلی اماکن دیدنی آمریکا

نظرها
ناخرسندی گردشگران از تعطیلی اماکن دیدنی آمریکا
اندازه متن Aa Aa

تعطیلی دولت فدرال آمریکا از روز سه شنبه، عواقب متعددی داشت. درهای بسته پارک ها، موزه ها و بناهای تاریخی یکی از قابل رویت ترین آثار این تعطیلی اجباریست که زیان بزرگی به همه می رساند. گردشگرانی که به آمریکا سفر کرده اند، اکنون با ناامیدی در انتظار بهبود هر چه سریعتر این وضعیت هستند.

در محوطه یادبود واشنگتن (Washington Monument)‏، یکی از کارکنان می گوید: «معرفی بناهای یادبود و تاریخی به بازدیدکنندگان مایه افتخار ماست. حال برای ما دردناک است که می بینیم آنها اینجا می آیند و ما بیکار هستیم.»

تخمین زده شده است که در حال حاضر تعطیلی خدمات غیر ضروری دولت آمریکا، روزانه ۳۰۰ میلیون دلار به اقتصاد کشور ضرر وارد می کند.

در نیویورک هم مجسمه نمادین آزادی که یکی از اماکن دیدنی آمریکا بشمار می آید تعطیل است.

مرسی گونزالس، خبرنگار شبکه اِی بی سی در گزارشی برای یورونیوز می گوید: «بسیاری از گردشگران تاسف می خورند. مجسمه آزادی مانند صدها مکان و بناهای ملی کشور بدلیل تعطیلی دولت، بسته هستند. با این حال اینجا هنوز کشتی های توریستی کار می کنند و گردشگران می توانند در نزدیکی مجسمه عکس بگیرند اما نمی توانند وارد جزیره آزادی بشوند. برخی از گردشگران گفتند که تمام زندگیشان منتظر آمدن به نیویوک و رفتن به مجسمه آزادی بوده اند اما حالا با این تعطیلی، واقعا بدشانسی آورده اند.»