خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش سقف بدهی ها و تصویب بودجه دو مشکل آمریکا

نظرها
افزایش سقف بدهی ها و تصویب بودجه دو مشکل آمریکا
اندازه متن Aa Aa

جلسه سران دولت و اعضاء کنگره که همزمان با سومین روز تعطیلی بخشی از دولت آمریکا و برای بیرون آمدن از این بن بست تشکیل شده بود، بدون نتیجه به پایان رسید.

این در حالیست که دولت آمریکا علاوه بر مشکل تصویب بودجه سال آینده میلادی به زودی با موضوع افزایش سقف بدهی ها مواجه خواهد شد.

بر اساس اعلام خزانه داری دولت آمریکا، این کشور تا ماه ژوئیه سال جاری، نهصد و چهل و شش میلیارد یورو به چین و هشتصد و چهل میلیارد یورو به ژاپن بدهکار است. بزرگترین طلبکاران آمریکا این دو کشور آسیایی هستند.

در حال حاضر بیش از هشتصد هزار کارمند دولت به دلیل نبودن بودجه در مرخصی بدون حقوق هستند.
اگر کنگره آمریکا تا هفدهم اکتبر اجازه افزایش سقف بدهی ها را به دولت ندهد، دولت امکان پرداخت بدهی ها، از جمله حقوق کارمندانش را نخواهد داشت.

کریستین لاگارد، رییس صندوق بین المللی پول روز پنج شنبه از دولتمردان آمریکایی خواست که امور مالی کشور خود را برای دراز مدت اصلاح کنند او گفت:” عدم اطمینان سیاسی جاری در مورد بودجه و افزایش سقف بدهی هیچ کمکی نخواهد کرد. تعطیلی دولت به اندازه کافی بد است، اما عدم افزایش سقف بدهی ها به مراتب بدتر خواهد بود و می تواند آسیب جدی نه تنها به اقتصاد آمریکا بلکه به اقتصاد جهانی بزند.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.