وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

«جادوی چیزهای معمولی»، نمایشگاهی از آثار رنه ماگریت در نیویورک

«جادوی چیزهای معمولی»، نمایشگاهی از آثار رنه ماگریت در نیویورک
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در نمایشگاهی در موزه هنر مدرن شهر نیویورک بخشی از آثار رنه ماگریت نقاش برجسته سورئالیسم در معرض دید عموم قرار گرفته است.

هشتاد اثر ارائه شده در این نمایشگاه سیر تحول آثار نقاش بلژیکی را بین سالهای ۱۹۲۶ و ۱۹۳۸ به تصویر می کشد.

این نمایشگاه با عنوان «جادوی چیزهای معمولی» از ششم مهر آغاز شده و تا ۲۲ دیماه ادامه خواهد داشت.

آن اوملند، مسئول نمایشگاه در مورد هدف برگزاری نمایشگاه می گوید: «به نظرم ماگریت هنرمندی است که اغلب مردم بر خلاف تصورشان خیلی خوب نمی شناسند. آثار او مانند ابرهای پر ازچشم و یا مرد با کلاه لبه دار آنچنان در فرهنگ عامه رسوخ کرده و بخشی از صنعت تبلیغات شده که دیگر اثری از نام خود نقاش نیست. هدف این نمایشگاه برقراری ارتباط مجدد بین این تصاویر و اسم ماگریت و همچنین نگاهی نزدیک به راهی است که او با این تصاویر آسمان و چشم و مردان با کلاه های لبه دار برای نقاشی باز کرد.»

در این نمایشگاه دستمایه های اصلی مربوط به دورانی از زندگی حرفه ای این هنرمند بررسی می شود که خلاقیت و تجربه با شکل های مختلف در کار او به اوج می رسد.

جابجا کردن، دگرگونی، تغییر شکل، نام گذاری نادرست اشیا و نمایش آن چه ممکن است در حالت میان رویا و بیداری دیده شود، بخشی از نوآوری های این دوران زندگی هنری ماگریت است.