خبر فوری
This content is not available in your region

وزرای کشورهای اتحادیه اروپا در صدد حل معضل لامپدوزا

وزرای کشورهای اتحادیه اروپا در صدد حل معضل لامپدوزا
اندازه متن Aa Aa

وزیران کشور و دادگستری اتحادیه اروپا که برای بحث درباره روابط با کشورهای شرق اروپا در لوکزامبورگ گرد آمده اند، درباره فاجعه لامپدوزا نیز گفتگو خواهند کرد.

جزیره لامپدوزا در ایتالیا، شاهد غرق شدن یک قایق حامل مهاجران به اروپا بود که علت آن ناآگاهی و فقدان هماهنگی میان مقامات مسئول و عدم وجود یک سیاست واحد از جانب اتحادیه اروپا عنوان شده است.

سسیلیا مالم اشتروم، کمیسر اتحادیه اروپا گفت: “بار دیگر از اعضا می خواهیم تا سهم مسئولیت خود را برعهده بگیرند زیرا در حال حاضر تمام مسئولیت برعهده تنها شش یا هفت کشور از بیست و هشت عضو اتحادیه است.”

هانس پیتر فردریش، وزیر کشور آلمان خواهان همکاری بیشتر کشورهای آفریقایی در مقابله با قاچاق انسان است. او گفت: “این فاجعه غیر قابل توجیه است. به قاچاقچیان امکان داده می شود مردم را فریب بدهند، پولشان را بگیرند و در این قایقهای نا امن به امواج مدیترانه بفرستند. این غیر قابل قبول است.”

توبیاس بیل اشتروم، وزیر مهاجرت سوئد، خاطرنشان کرد که مهاجران سوری و آفریقایی به تساوی میان کشورهای اتحادیه اروپا تقسیم نمی شوند: “جان مردم در منطقه مدیترانه و سوریه از دست می رود. در سال جاری ده هزار نفر تنها از سوریه در سوئد اسکان داده شده اند. آلمان و سوئد دو سوم آوارگان سوری را در خاک خود پذیرفته اند.”

کمیسیون اروپا پیشنهاد کرده است که اتحادیه اروپا تیمی در سراسر منطقه مدیترانه ایجاد کند که وظیفه آن ردیابی و امداد به قایقهای حامل مهاجران باشد. در فاجعه لامپدوزا دویست و سی و دو نفر جان باختند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.