خبر فوری

رای نمایندگان پارلمان اروپا به تغییر قوانین مربوط به عرضه دخانیات

رای نمایندگان پارلمان اروپا به تغییر قوانین مربوط به عرضه دخانیات
اندازه متن Aa Aa

نمایندگان پارلمان اروپا روز سه شنبه به تغییر برخی قوانین مربوط به عرضه سیگار برای جلوگیری از افزایش استعمال دخانیات در میان قشر جوان رای دادند.

اما فعالان حوزه سلامت و بهداشت معتقدند که این تغییرات با پشنهادهایی که در ابتدا مطرح شده بود، فاصله بسیاری دارد.

آنها همچنین پیشنهاد کمیسیون اروپا در مورد محدود شدن فروش سیگارهای الکترونیکی را رد کردند.

کمیسیون اروپا پیش تر سیگارهای الکترونیکی را تهدیدی برای داروهای تولید شده برای ترک سیگار عنوان کرده و خواستار محدودیت فروش آنها در سراسر اروپا شده بود.

همچنین در جلسه روز سه شنبه، ممنوعیت تولید و فروش سیگارهای طعم دار نیز رد شد و فروش سیگارهای باریک که اغلب زنان مشتریان آنها هستند نیز ممنوع نخواهد شد.

همزمان، نمایندگان پارلمان اروپا درباره اینکه میزان هشدارهای بهداشتی درباره مضرات مصرف سیگار به ۷۵ درصد در سطح هر پاکت افزایش یابد، به توافق نرسیدند و اکثریت نمایندگان به افزایش این هشدارها تا ۶۵ درصد رای دادند.

پذیرفته نشدن طرح استفاده از سیگارهای الکترونیکی به عنوان داروهایی برای پیشگیری از مصرف دخانیات می تواند مشکلاتی را برای بریتانیا ایجاد کند. این کشور پیش تر اعلام کرده بود که در نظر دارد از سال ۲۰۱۶ میلادی از سیگارهای الکترونیکی به عنوان دارو برای پیشگیری از مصرف سیگار استفاده کند.

براساس رای پارلمان اروپا فروش پاکت های حاوی ۱۰ عدد سیگار که مورد توجه اغلب جوانان است نیز ممنوع خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.