خبر فوری
This content is not available in your region

انتشار ارزیابی صندوق بین المللی پول از چشم انداز رشد اقتصاد جهانی

نظرها
انتشار ارزیابی صندوق بین المللی پول از چشم انداز رشد اقتصاد جهانی
اندازه متن Aa Aa

صندوق بین المللی پول روز سه شنبه ۸ اکتبر، تازه ترین داده ها و پیش بینی های خود درباره چشم انداز اقتصاد جهانی در سال جاری و سال آینده را منتشر کرد.

بنا به این پیش بینی ها، تا پایان سال جاری، نرخ رشد اقتصادی در چین ۶/۷ درصد، ژاپن ۲ درصد، آمریکا ۶/۱ درصد و منطقه پولی یورو چهاردهم درصد خواهد بود.

در سال ۲۰۱۴ رشد اقتصادی چین و ژاپن اندکی کاهش خواهد یافت، در حالی که آمریکا از یک درصد رشد بیشتر نسبت به سال جاری برخوردار می شود و رشد منطقه یورو به یک درصد خواهد رسید.

اولیور برانشارد، اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی پول، روز سه شنبه در تشریح وضع اقتصاد جهانی گفت: “بهبود در وضعیت بحرانی اقتصاد، اگرچه بسیار کند اما ادامه می یابد و فکر می کنم این یک واقعیت مهم است. اقتصادهای پیشرفته خارج از ماجرا نیستند و سطح بدهی دولت ها و بخش خصوصی همچنان بسیار بالا خواهد ماند. ثبات مالی قطعی نخواه بود و نرخ بیکاری برای مدت بسیار طولانی بالا خواهد بود. این چالش ها باقی است و بزرگترین چالش های ما طی سال های پیش رو است.”

گزارش صندوق بین المللی پول، آهنگ رشد اقتصادی در کشورهای در حال توسعه و نیز در اقتصادهای بزرگ نو ظهور در سال های آینده را، اگرچه سریع تر از اقتصاد های پیشرفته ارزیابی می کند، اما تاکید دارد که این آهنگ کند تر از نرخ رشد جهشی دوره های قبل از بحران خواهد بود. بنا به این ارزیابی، کندی رشد شاخص های صدور کالا بویژه در چین، بازار مصرف را نیز تحت تاثیر خود خواهد گرفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.