خبر فوری

تازه ترین واکنش اوباما به تعطیلی بخش هایی از دولت

تازه ترین واکنش اوباما به تعطیلی بخش هایی از دولت
اندازه متن Aa Aa

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در جمع خبرنگاران به بن بست بر سر به رای گذاشتن بودجه پیشنهادی دولت واکنش نشان داد.

وی تاکید کرد که حاضر به مذاکره و همکاری با جمهوریخواهان است. آقای اوباما گفت: «من می نشینم و با هر کس از هر حزب کار می کنم، نه فقط برای گفتگو بر سر بودجه، بلکه من درباره شیوه های توسعه نظام بهداشت و درمان گفتگو خواهم کرد.»

اوباما با اشاره به سرسختی جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان یادآور شد: «تصمیمی که در واقع از این طریق گرفته می شود، مجوزی است برای بسیاری از مدیران اجرایی و اقتصاددانان و من اینجا هرج و مرج فاجعه بار و دیوانه واری را یادآور می شود؛ این امر به بمبی هسته ای تشبیه شده است.»

آقای اوباما بامداد سه شنبه با جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان بر سرتعلیق به رای گذاشتن بودجه پیشنهادی و متعاقب آن تعطیلی بخش هایی از دولت، گفتگویی تلفنی کرده با این همه نشانه ای از پیشرفت به دست نیامده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.