خبر فوری

هم آوازی دوباره دو اسطوره زنده موسیقی آمریکا

هم آوازی دوباره دو اسطوره زنده موسیقی آمریکا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کنی راجرز، خواننده افسانه ای موسیقی کانتری در آلبوم موسیقی جدیدش ترانه ای دو صدایی با دالی پارتون می خواند. این ترانه «نمی توانی رفیق قدیمی پیدا کنی» نام دارد.

آخرین باری که دو خواننده با هم ترانه ای دو صدایی اجرا کردند، سی سال پیش بود. این آهنگ «جزایری در رودخانه» نام داشت و در رأس فهرست ترانه های پرفروش پاپ و کانتری قرار گرفت.

تاکنون بیش از ۱۳۰ میلیون نسخه از آثار راجرز در سراسر جهان به فروش رفته است. وی می گوید همیشه صدای همخوان در ترانه های دوصدایی، جلوه صدای او را بهتر کرده است.

ضبط این دوصدایی جدید با دالی پارتون، برای کنی راجرز خواننده ۷۵ ساله، چنانچه خود او می گوید، تجربه ای پربار بوده است: «[دالی] برای این کار آمد و انتظار داشتم که مثل همیشه خوب بخواند و چه قدر خوب خواند. به او گفتم که چه قدر خوب خوانده است. وقتی ترانه ای دوصدایی می خوانید نکته این است که خواننده دیگر را وادارید بهترین کارش را انجام دهد و اگر صدای آنها بهتر باشد به کناری بروید و اشکالات صدای خودتان را رفع کنید و این همان کاری است که من انجام دادم.»

راجرز به دان اشلیتز، ترانه سرای موسیقی کانتری گفته است که ترانه ای دوصدایی بنویسد که بازتاب دوستی چندین ساله او با دالی پارتون باشد.

اولین آهنگ پر فروش دان اشلیتز که کنی راجرز خوانده است «قمارباز» نام داشت که در سال ۱۹۷۸ یکی از آهنگ های پرفروش کانتری بود.

آلبوم جدید کنی راجرز هم اکنون به بازار عرضه شده و او مشغول اجرای کنسرت در شهرهای مختلف در ایالات متحده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.