خبر فوری
This content is not available in your region

رم برای دومین روز اعتراضهای سراسری و اعتصاب آماده می شود

نظرها
رم برای دومین روز اعتراضهای سراسری و اعتصاب آماده می شود
اندازه متن Aa Aa

اعتراضها علیه دولت انریکو لتا در شهر رم روز شنبه برای دومین روز متوالی ادامه خواهد داشت.

این اعتراضها را اتحادیه کارگری کوباس، از اتحادیه های وابسته به گروه های چپگرا سازماندهی کرده است. سازمان دهندگان این اعتراضها گفته اند که انتظار دارند بیش از پانزده هزار نفر در خیابانهای رم به آنها بپیوندند.

چهار هزار مامور پلیس در شهر رم مستقر شده اند تا مانع از بروز خشونت و شورش بشوند. هرچند اعتراضهای خیابانی روز جمعه عمدتا به آرامی برگزار شد.

یکی از ماموران آتش نشانی که در تحصن روز جمعه به نشانه اعتراض بر روی زمین دراز کشیده بود می گوید: «آنها ما را به فقر هدایت می کنند. از ما می خواهند که تا سن شصت سالگی در موقعیتهای اضطراری کار کنیم. ما منابع کافی برای انجام وظایف خود نداریم. تجهیزات و ساختمانهای ما غیرقابل استفاده هستند.»

کارمندان اداره های دولتی، بیمارستانها و وسایل حمل و نقل عمومی روز جمعه بر سر کار خود حاضر نشدند.

این اعتصاب باعث شد که بسیاری از خدمات عمومی از جمله سرویس حمل و نقل عمومی در شهر رم مختل شود.

اعتصاب و اعتراضهای سراسری اخیر، آزمون دیگری برای دولت متزلزل انریکو لتا است که در دوران کوتاهی که از عمرش می گذرد بارها تا مرز فروپاشی پیش رفته است.

یکی دیگر از معترضان می گوید: «من یک کارمند روزمزد هستم. این یک شغل قابل اتکا نیست.»

انتشار جزییات بودجه سال آینده دولت در روز سه شنبه منجر به بالا گرفتن اعتراضها شد. چرا که معترضان می گویند تدابیر صرفه جویانه اقتصادی که در تنظیم بودجه در نظر گرفته شده است منجر به اخراج بیشتر کارمندان خواهد شد.

علاوه بر معترضان به سیاستهای اقتصادی دولت، مهاجران و گروه های حامی آنها هم در تظاهرات دوروزه رم شرکت کرده اند. آنها خواهان اقدام جدی تر دولت برای محافظت از مهاجران در برابر بهره کشی و خشونت هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.